Öncelikle belirtmeliyim ki adsense geliri yükseltme sitemizde en çok aratılan konulardan birisi olduğu için bu makaleyi yazma gereği duydum. Mesele adsense gelirini yükseltme değil kalıcı ve düzenli gelir elde etmek aslında. Öncelikle yöntemleri sıralayalım sonrasında açıklayalım dilerseniz.

Adsense Gelirimi Nasıl Arttırırım?

  1. Hitinizi arttırmalısınız.
  2. Gelir elde eden kelime analizi yapmalısınız.
  3. Analize göre SEO ( bkz. Seo Nedir? ) yapmalısınız.
  4. Sitenizi güncel tutmalısınız.
  5. Sosyal medyada etkili olmalısınız.
  6. Ücretsiz backlink ( bkz. Ücretsiz backlink ) kanallarını takip etmelisiniz.

Yukarıdaki konularda bilgisi olanlar için aşağıda yazacağım içerikleri okumak anlamsız ama konu yukarıdaki kısa açıklamalarda gizlidir. Yeni başlayanlar konuyu okumaya devam edebilirler.

1 Hitinizi Arttırın.

Hitinizi arttırmak için öncelikli yapmanız gereken günlük içerik girişinizi arttırın ve yeni konularda ekleme yapın. Bu oldukça önemlidir. Ayrıca güncel konular hakkında yazarak ta hitinizi hızlı bir şekilde yükseltebilirsiniz. Kalıcı olmasa da anlık kullanım için önemli bir yöntemdir. Ayrıca güncel konular ilerleyen zamanlarda da tekrar etkin hale geçebilmektedir. Bu iki yöntem en iyi yapılacak en basit yollardır. Ayrıca etkin bir sosyal medya kullanıcısı olduğunuzda da hitiniz hızla ivmelenecektir. Yapmamanız gereken ise, çöp içerik oluşturup sitenizi yok etmeyin. Sp*m yaparak sitenize zarar vermeyin. Hit programları gibi illegal yöntemlerle alexa arttıracağım diye sitenizi google sıralamalarında düşürmeyiniz.

2 Gelir elde eden kelime analizi

En basit yöntem sitenizdeki içeriğin okunma sayısının analizini yapan sayaçlar kullanmak yada google analiytics gibi uygulamaları iyi kullanabilmek gerekiyor. Hangi kelimelerden aramalar alıyorsunuz? Hangi konu daha çok okunuyor? Geliştirilmesi gereken veya yeniden yazılması gereken konuların analizlerini yaparak site hiti arttırılabilir.

3 Analize göre SEO ( bkz. Seo Nedir? )

Yaptığınız analiz sonucu elde ettiğiniz bilgiye göre kelime bazlı SEO yaptırmanızı önerebilirim. Örneğin, sitenizde en çok okunan konu google’da 1. sırada değilse onu 1. sıraya yerleştirmek için link alımı yapabilirsiniz. Tanıtım yazıları, footer linkler gibi backlink yapıları kullanılabilir. Biraz para harcamanız gerekecektir fakat bu konuda en iyi sonuç aldıracak hem hitinizi hemde sıralamanızı yükseltecek kaliteli bir iş yapmış olursunuz.

4 Sitenizi güncel tutmalısınız.

Bu konuya kısaca 1. maddede değinmiştik ama detay vermek gerekirse, kullanıcı sitenize girdiğinde bilgiye direk ulaşabiliyor mu? Laf kalabalığı mı yapıyorsunuz kaliteli içerik mi hazırlıyorsunuz bu oldukça önemli bir detaydır ve dikkat edilmesi gereklidir. 300-500 kelime makale yazacağım diye kendinizi kasmak yerine kaliteli, özgün ve işe yarayacak makaleler yazmanız oldukça önemlidir. Kullanılan fotoğraflar yada resimler de özgün olmasına dikkat edin. Bir çok kişi sp*m içerik üreterek kazanç sağladığı doğru bir olguda olsa onların kazancının kısa bir süreliğine olduğunu ve geçici bir yol olduğu unutulmamalıdır.

5 Sosyal medyada etkili olmalısınız.

Sosyal medya kanallarını etkin kullandığınız zaman hitiniz artacak dolayısı ile adsense geliri de artacaktır. Şuan için en populer sosyal medya kanallarından pinterest, twitter, instagram’ı iyi derecede kullanan biri olduğunuz an gerçek anlamda kazanç elde edeceksiniz.

6 Ücretsiz backlink ( bkz. Ücretsiz backlink ) kanallarını takip etmelisiniz.

Başlık içerisinde verdiğim linkte ücretsiz backlink alabileceğiniz kaliteli adresler blunmaktadır. Ayrıca google üzerinden araştırmalar yapıp kaliteli forumlara üyelik yapıp ücretsiz backlink kanallarınızı hızlıca arttırabilirsiniz. Bu durum site hitinize yansıyacak dolayısı ile gelirinize de yansıyacaktır.

Kısaca adsense geliri yükseltmek için yapmanız gereken basit yöntemleri yukarıda sıralamaya çalıştık umarım kullandığınızda etkisini hızlı bir şekilde görebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here