Bildiğiniz üzere Elon Musk whatsapp tarafından açıklanan yeni gizlilik şartları sonrası bir açıklamasında Signal kullanmamızı tavsiye etti. Peki Elon Musk ve Signal arasında ne gibi bir bağlantı var yada neden Signal dedi?

Elon Musk bilindiği üzere teknoloji konusunda bilinen en önemli adımlardan biri olan paypal serüveni bir başlangıç olduğu düşünülürse hem teknoloji sever bir vatandaş hem de teknoloji üreten bir vatandaştır. Bu da şu demek oluyor ki Elon Musk için önemli olan facebook kurucusu yeni gizlilik projesi ile insanlara ne dayattığını halka duyurmak istedi. Ne kadar kişisel haklar kanununa ters olsa da Facebook kurucusu whatsapp’ta yapılan görüşmelerinizi dilediği zaman satıp kullanacağı konusunu insanlara kabul ettirirse zamanında çıkan whatsapp ücretli olacak, reklamlı olacak gibi haberlerin hızlı bir şekilde gerçek olacağı anlamına gelmektedir.

Neden “Signal” uygulaması dediğinizi duyar gibiyim. Aslında sebebi oldukça basit whatsapp kullanımı ile signal kullanımı birbirine oldukça çok benziyor. En büyük farkı ise Signal’in %100 gizlilik sunan bir uygulama olmasıdır.  Kişisel tavsiyem kesinlikle “Signal” kullanılmasıdır. Ki şuan aktif olarak kullanmaktayım ve gayet başarılı bir sistem. Gördüğüm en büyük sıkıntı ise Türk telekom hat kullanıcısıyım belki hattan belki bölgedeki hat sıkıntısından kaynaklı ilk girişte SMS’in oldukça geç gelmiş olması… Dışında şuana kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım diyebilirim.

Peki “Signal” uygulaması dışında kullanılabilecek uygulamalar var mı? Telegram Messenger – BİP gibi uygulamalar da oldukça yaygın kullanılan uygulamalar arasında yer almaktadır. Tabii artık kişisel görüşünüze  uygun olarak seçim yapmalısınız…

Whatsapp uygulamasını kullanmaya devam edebilecek miyim?

En önemli sorulardan birisi tabii ki devam edebilecek miyim sorusu. Cevap tabii ki evet. Fakat Gizlilik sözleşmesini kabul ettiğiniz zaman devam edebileceksiniz. Aksi taktirde kullanmanız imkansız hale gelecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here