Merhaba arkadaşlar, aslında internet ile işi olan veya keyfi olarak internet sitesi sahibi olan herkesin bilmesini istediğimiz ve en azından masrafınızı çıkaracak yöntemlerden bahsetmek istiyorum. Öncelikle en basit kazandıran yöntemleri sonrasında biraz daha profesyonellik isteyen yöntemlerden bahsedeceğim.

Her site işine girmek isteyen kişinin merak ettiği internetten gelir elde edilebilir mi ve hangi yöntemler veya yollar kullanarak bu gelirden pay alabilirim. Şimdi en basit yöntemlerle ve olaya nasıl başlamanız gerektiği ile başlayıp madde madde yöntemleri açıklayacağım. Unuttuğumuz veya yeni oluşan bir yöntem olduğunda yine bu konu üzerinde güncelleme yapıp yazımızı tamamlayacağız.

internetten para kazanma yöntemlerine geçmeden önce hali hazırda elinizde bulunması gerekli belli başlı üyelikler vs. açıklayalım. Bu kısımları bilenler atlayabilir. Yazımızın bu bölümü hiç bir şey bilmeyenler içindir.

  1. Kendinize mail adresleri edinin. Gmail, hotmail gibi güvenli mail sunucularından mail almanız önemlidir. Tabii kendi kişisel siteniz varsa o daha iyi bir seçenek olacaktır.
  2. Sanal bankacılık hizmetlerinden faydalanın. Eskiden paypal bu konuda webmasterların vazgeçilmeziydi fakat Türkiye’de kullanımına son verdiği için önerebileceğim sanal bankacılık hizmetlerinden en iyisi hatta paypal tarafından önerilen sanal bankacılık hizmeti Skrill kullanmanızı öneririm.
  3. Webmaster forumları veya platformlarına üyelik yapın. Ülkemizde şuan en büyüğü r10.net ‘tir. Yalnız r10 üyeliği davetiye gerektirdiği için üyelik biraz zaman alabilmektedir. Fakat iyinet.com , webmasterplatformu.com gibi bir çok ücretsiz ve hızlıca üye olabileceğiniz webmaster platformu bulunmaktadır. Yabancı diliniz varsa digitalpoint.com gibi büyük platformlara kayıt olarak bilginizi anında arttırabilirsiniz. Tabii bizim amacımızda we konusundaki bilgileri aktarmak ama forumlar sorun çözümleri için en ideal uğrak noktalardır.

Gelelim internetten para kazanmanın doğru yoluna. Elinizden gelen iş nedir, neye karşı daha etkili olabilirsiniz gibi sorulara yanıt vermeniz gerekmektedir. Yani yazmayı seviyorsanız yazacaksınız, video çekmeyi seviyorsanız çekeceksiniz veya resim yapmayı seviyorsanız o yöntemden ilerlemek gerekiyor. Yani öncelikle kendinizi ne kadar tanıyorsunuz onu ölçmek gerekiyor. Örneğin tanıdığım birinin video olan merakını fark ettim ve ona youtube üzerinden ek gelir elde edebileceğini söyledim. Tabii önce inanmasa da şu an aylık olarak ortalama 200+TL kazanç sağlamaktadır. Biri sizi keşfedemiyor ise öncelikle kendinizi keşfedin. Kendinizi keşfettiğinizde aşağıdaki yazıyı böldüğüm kategoriye göre okumanızı tavsiye ederim. En çok kazandıran yöntem en iyi yaptığınız iş ile alakalıdır.

Fotoğraf Çekmekten hoşlanıyorsanız : İlginç fotoğraflar çekebiliyorsanız adobe veya stock sitelerinden fotoğraf satma yöntemi ile ek gelir elde edebilirsiniz. İlginç gelebilir ama her yüklediğiniz fotoğraf adınıza lisanslanıp satışa sunulmakta ve satılan her fotoğraf için gelir elde edebiliyorsunuz. Profesyonel fotoğrafçıyım yada adayıyım diyorsanız profesyonel fotoğraf çekimi üzerine sosyal medyada oluşturacağınız profesyonel hesaplar ile kazanç sağlamanız mümkündür.

Özgün Video Çekebilirim : diyorsanız para kazanmak size daha yakın. Şuan için youtube ve dailymotion gibi bir çok video sitesi videolarınıza ödeme yapmaktadır. Kazançlarınız izlenim oranınız ile doğğru orantılı olarak yükselmektedir. Eğer yabancı diliniz çok iyi ise yabancı kanallar oluşturup kazancınızı bildiğiniz dile göre katlamanız da mümkün. Özgün çalışmanın her zaman en çok kazandıran olduğunu bilerek bu yola girmenizde fayda vardır. Kopyalar her zaman aslını yüceltir. Deneme amaçlı yaptığım iki video kanalından bahsedeyim. Bir tanesi kopya içerik ile gelir sağlamayı hedefliyordu bir diğeri ise tam tersine özgün içeriklerle kazanç elde etmeyi hedefliyordu. Kopya olan sayfadan bir defaya mahsus ilk ay 100TL hesabıma ödeme yapıldı ve ikinci ay hesabım kapatıldı. Diğer özgün olan ise güncelleme yapmadığım halde hale ufakta olsun ödeme gelmektedir. Şuana kadar toplamda 200$ üzeri ödeme aldım sadece 30 özgün video ile. Tabii şuan yeni eklemeler ile kanalı beslemediğim için kanal yavaş yavaş populerliğini yitirmektedir ve şuan 2 sene geçti hala aylık 10TL gibi bir ödeme gelmektedir. Daha profesyonel ilgi çekici videolar ile günlük yüzlerce dolar kazanmanızın çok basit olduğunu belirtmek isterim.

İzle kazan, tıkla kazan gibi kazanç yöntemleri : Çok tavsiye etmemekle birlikte bu yöntemler ile kazanan bir çok tanıdığım insan var fakat bu tarz sistemlerde çok fazla ödeme yapmadan emeklerinizi hiçe sayan siteler sürekli kurulduğu için önermiyorum. Ama bildiğiniz sağlam tıkla kazan, izle kazan siteleri varsa yorumda ismini belirterek yapmak isteyen arkadaşlara da yardımcı olabilirsiniz.

Ücretsiz bloglar ile gelir elde etme : En sevdiğim fakat en çok zaman kaybettiren yöntemlerden birisidir. Özgün bir içerik hazırlayan olduğunuza inanıyorsanız, herhangi bir kategoride hazırlayacağınız blogger, wordpress hesaplarından gelir elde etmeniz mümkün. Bunun için adsense hesabına sahip olmanız gerektiğini belirtmek isterim. Blogger bu konuda en iyisi demekten kendimi alamıyorum. Çünkü adsense google’un alt yapısıdır. Blogger da google tarafından satın alınan bir diğer sistemdir. Bağlantı kurmak ve adsense hesabı almak oldukça basittir. Çok sayıda içerik üretmeniz gerekmektedir.

Makale yazarlığı : Şuan için populerliği hızla artan bir kazanç kapısıdır. Türkçe için 100 kelime özgün makaleyi 2TL ücrete satabilirsiniz. Yabancı dillerde fiyatlar daha farklıdır. Çeviri hizmetide aynı şekilde yüksek fiyatlarla yapılmaktadır. İyi bir yazar olduğunuzu düşünüyorsanız geliriniz internette…

E-ticaret : En çok kazandıran ama profesyonel çalışmalar yapmanız gereken bir sektördür. Satış yapma konusunda deneyimliyim diyorsanız bu sektörü kesinlikle tercih etmelisiniz. E-Ticaret kazancı sattığınız ürüne ve aylık satışınızdan elde edeceğiniz kar ile orantılı değişkenlik göstermektedir. E-ticaret deyince herkes hemen site yaptırmalıyım diye düşünüyor olabilir ama durum aslında ondan daha da kolaydır. Şöyle ki sosyal medya kanallarını kullanarak istediğiniz ürünü satabileceğiniz profesyonel kanallar kurabilirsiniz. Ürünü site üzerinden satmaktan daha kolay satabileceğinizi unutmayın. Sosyal medya kanalları webmasterlar için ücretsiz reklam alanı olarak kullanıldığını unutmayın. Aynı zamanda ürün stoğu yapmanıza gerek kalmadan e-ticaret yapabileceğinizi de unutmayınız. Başka depolardaki ürünü kendi ürününüz gibi satabilir karını da hesabınıza aktarabilirsiniz.

Şimdilik size bu kadar bilgi veriyorum aklıma gelen yeni kazanç yöntemleri hakkında bilgi vereceğim. Konu sürekli güncel tutulmaya çalışılacaktır. Şimdi diyorsunuz ki anlatması basit nasıl kazanacağız adamım diyorsanız iletişime geçin detaylı görüşelim. (Whatsapp : 0530 2877564)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here