Kapadokya bölgesine yolunuz düşerse onlarca aktivite göreceksiniz. Bunlardan en güzeli ve bana göre en değerlisi klasik araba turudur. Bölgede fotograf turu veya düğün etkinliklerinde, düğün aracı veya fotoğraf çekimlerinde kullanılmak için daha çok tercih edilse de asıl amacı bölgenin en çok merak edilen yerlerinde fotoğraf çekimi yapmanızı sağlayan turlar düzenlenmektedir.

Klasik araba turları günbatımı izleme alanı olan Güllüdere mevki, çok güzel bir görüntüye sahip eski Çavuşin köyü kalıntıları ve Aşk vadisi diğer adı ile Bağlıdere mevkinde tur düzenlenmektedir. En az 1 saat olan turu isteğe bağlı uzatabilir yada istediğiniz kadar kiralayabilirsiniz. Kiralama işlemi sürücü ile birlikte yapılır. Yani kaç saat almışsanız bölgeyi çok iyi bilen bir şöför ile birlikte turu tamamlarsınız. Kişisel kiralama söz konusu değildir.

Rüyalarınızı süsleyen bir düğün fotoğrafı çekimi mi düşünüyorsunuz? Kapadokya bölgesi bu konuda ülkenin en güzel seyahat noktasıdır. Hem kültür turizmi severleri ağırlama konusunda hem evlilik etkinlikleri konusunda hayal gibi bir bölgedir.

Kapadokya gezilerinizi kısa tutmamanızı öneririm. Aksi durumlarda çok fazla pişmanlık yaşayacağınızdan şüpheniz olmasın.

Klasik araba turu dışında bölgede yapılabilecek etkinlikler :

1. Yeşil tur (Green Tour) : Bölgenin günübirlik yapılan en geniş çaplı turudur. Yeraltı şehri ve Ihlara vadisi bu tur içindedir. Kısa bir yürüyüş parkuruda vardır. (3,5 km Ihlara Vadisi içinde)

2. Kırmızı tur (Red Tour) : Bölgenin günübirlik yapılan diğer turudur. Panoramik fotoğraflar çekebileceğiniz, Kapadokya’nın en güzel noktalarında duraklayıp fotoğraflar çekmenizi ve güzel yerleri kuşbakışı görmenizi sağlar.

3. Yamaç Paraşütü Turu : Balon turuna katılamayan misafirler için düzenlenen 15-20 dakikalık yamaç paraşütü etkinliğidir.

4. Balon Turu : Bölgenin reklam yüzü olarak tanımlayabileceğimiz etkinliktir. Fiyat olarak biraz yüksektir ve yabancı turistler tarafından çokça tercih edilir. Fakat yaz sezonu ve kış sezonu yerliler turist içinde fiyatlar oldukça uygun hale gelmektedir. Rezervasyonunuzu 1 hafta önceden yaptırmanızı öneririm.

5. Atv Turu : Bölgenin en uygun fiyatlı ve en çok beğeni alan etkinliğidir. Rezervasyonunuzu en fazla saat 11:00 e kadar yaptırmanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde yer bulamayabilirsiniz.

6. At turu : Bölgenin tanıtımında kullanılan güzel atlar diyarına yakışır şekilde at turlarıda düzenlenmektedir. Saatlik yada özel turlar isteyebilirsiniz.

7. Erciyes Dağı Kayak turları : Kış sporlarını yılın 9 ayında yapabileceğiniz bir yer olan Erciyes Dağında hiç bir ekipmana sahip olmadan katılabilirsiniz.

8. Bisiklet turları : Hiç bir ekipmana ihtiyacınız olmadan bisiklet turlarınada katılabilirsiniz. Rehber eşliğinde eğlenceli güzel bir gün geçirebilirsiniz.

9. Yürüyüş turları : Doğa yürüyüşü severler için en güzel pakettir. Bir rehber eşliğinde bölgenin engebeli parkurlarında yürüyüş turlarına katılabilirsiniz. En güzel yürüyüş turu da dolunay zamanı gece yapılan dolunay yürüyüşüdür.

Yukarıda ismi geçen turları tekrar detaylı olarak anlatacağım ve fotoğraflarla turları tanıtmaya çalışacağım. Rezervasyon için lütfen iletişime geçiniz. ( Whatsapp : 0530 287 7564)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here