Kapadokya bölgesinde yapılan en geniş kapsamlı tur paketidir. Kapadokya yeşil tur ( green tours Cappadocia ) ile Türkiye’nin en derin kanyonu olan Ihlara vadisi, dünyanın bilinen en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu yeraltı şehri, Güvercinlik vadisi, en büyük açık hava müzelerinden olan Selime manastırı ve Starwars film çekim alanı olan Yaprakhisar panorama alanında dillere şayan bir gezi yapacaksınız.

Genel olarak ilk Güvercinlik vadisi gezilmektedir. Güvercinlik Vadisi isminden de anlaşılacağı üzere onlarca güvercin yuvası ve güvercine ev sahipliği yapan 4 km uzunluğunda bir vadidir. Vadinin üzerinde 20 dakikalık bir mola verip fotoğraf çekimi gerçekleştirebileceğiniz bir alandır. Mola sonrası yolumuza devam ediyor ve Derinkuyu yeraltı şehrine devam ediyoruz.

Bilinen dünyanın en derin ve en geniş mağaralar zinciri olan Derinkuyu yeraltı şehri içerisinde zamanında 20bin üzeri insanın yaşadığı tahmin edilmektedir. İçerisinde insan hayatını idame ettirmesi için gerekli olan herşey var. Kaymaklı yeraltı şehri ve hatta belkide Kapadokya bölgesinde yer alan bütün yeraltı şehirleri ile bağlantısı olduğu düşünülmektedir. Tabii günümüzde bu bağlantılar hava kanallarının kapanması nedeni ile engellenmiş durumdadır. Yaklaşık 45 dakikalık bir mola sonrasında Ihlara vadisi’ne doğru yola devam ediyoruz.

Hava durumu ve şartlar elverişli olduğu taktirde Nar gölü adı verilen bir krater gölde rota üzerinde yer alıyor. Nar gölü Türkiye’nin nazar boncuğu olarak belirtilen mükemmel bir görsele sahip yeridir. Çok şanslıysanız Nar Gölünü ziyaret ettikten sonra Ihlara Vadisine doğru yolumuz devam etmektedir.

Türkiye’nin bilinen en büyük vadisi yada kanyonu olan Ihlara vadisine geldiğinizde 400 üzeri basamak inerek vadi içerisine geliyorsunuz. Vadi içerisinde 3,5km yürüyüş yaptıktan sonra Belisırma köyüne gelip öğle yemeği molası verilmektedir. 1,5 saat civarı süren yürüyüş tamamlandıktan ve öğle yemeği bittikten sonra yolumuz Yaprakhisar’a doğru devam etmektedir. Panaroma görsel şölen alanı olan alanda fotoğraf çekimlerinizi tamamladıktan sonra en büyük açık hava müzesi olan Selime Manastırı’na geçiyoruz.

Selime manastırı içerisinde onlarca manastır ve yaşam alanları barındıran büyük bir açık hava müzesidir.

Tur paketine neler dahil?

Müze girişleri, öğle yemeği, profesyonel lisanslı rehber ve transfer ücrete dahildir. Öğle yemeği fix menü olup doyurucu bir yemektir.

Kapadokya Yeşil Tur ( Green Tours Cappadocia ) fiyatı : 200TL’dir.

Müze kart sahiplerine indirim yapılmaktadır. Rezervasyonunuzu 1 gün önceden yaptırmanız önemlidir. Büyük gruplar (7+ kişi için) fiyatlarda indirim yapılmaktadır.

Rezervasyon için iletişime geçebilirsiniz : 0090 530 287 7564

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here