Ülkemizde teknolojik ürün dahi alırken artık banka kredileri vazgeçilmez bir hal aldı. Bir çok mağazada (EvkurTeknosa – Hat üzerinden alınan telefonlarda vb.) artık her hangi bir ürün alırken taksitli almak istiyorsanız karşınıza, bir banka ile anlaşma yapmış bir firma ve bankadan kredi puanı sorgulama sonucu esas alınıyor. Kısacası “Kredi puanı nasıl yükseltilir?” diyorsanız eğer bu konu tam size göre diyebilirim.

Öncelikle kredi puanı nedir ve nerelerde kullanılacağını açıklamak gerekiyor. Kredi puanı bankalar kurulu tarafından, kullandığınız banka kartı, kredi kartı ve bankalardan kullandığınız kredilere yapılan düzenli ödeme sonucu ve kullanım sıklığınız gibi bazı durumlar sonucunda kişiye özel oluşturulan puandır. Puanı yükseltmek oldukça kolaydır. Konunun ilerleyen kısımlarında nasıl arttırılacağına dair bir takım basit yöntemlerden bahsedeceğim. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir çok mağaza anlaşmalı olduğu banka üzerinden adınıza sorgulama yapıp taksitli ürün almanızı sağlamaktadır. Şuan için fazla yaygın olmasa da bir çok alanda karşınıza çıkabilecek bir durumdur. Kısaca karşınıza sıkça çıkacak yerleri de bahsedelim sonra asıl konumuza gelelim.

Teknosa : Hat üzerinden telefon almanızı kolaylaştıran bir yöntem sunan Teknosa, ING bankası ile yaptığı anlaşma ile sıfır faizli telefon almanızı sağlayan kredi sunmaktadır. Tabii ki kredi puanınızın yeterli olması şartı ile…

Hepsi burada : Sanal alış veriş merkezi de aynı şekilde bir kaç banka ile olan anlaşması ile hiç bir ödeme yapmadan bankadan onay alındıktan sonra taksitli ürün satışı yapmaktadır.

Kredi puanı nasıl yükseltilir?
Nakit harcamak yerine banka kartınızı kullanmanız, kredi kartınızı aktif olarak kullanmanız puan artışının öncelikli yöntemlerindendir. Bunun dışında banka hesabınızda her ay arta kalan para olması ve bu miktarın her ay artması gibi durumlarda kredi puanınızı yükseltmenizi sağlayacaktır. Çekilen ufak büyük fark etmez kredilerinizi düzenli ödemek hatta biraz düzeni bozarak ödemeleri günü gelmeden yapmakta kredi puanınızı olumlu etkileyecektir. Tabi ki bunlar dışında hızlı bir şekilde kredi puanı yükselişi isteyenler için bazı önerilerim olacak. Yakın çevrenizde nakit alış veriş yapmak isteyen kişilerden rica ederek onların ödemesini mümkünse kredi kartından bakiyeniz yetersiz veya henüz kredi kartı sahibi değilseniz banka kartınızla ödemeyi yapın. Bir gün sonra nakit parayı tekrar kartınıza ödeyin. Çok kısa sürelerde kredi puanınız yükselecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here