Kripto paraların neredeyse tamamı 2022 haziran ile düşüş trendine girdi. Sebebi bilindiği gibi dünya geneli ekonomik kriz ve büyük ülkelerin kripto parayı istemeyişi gibi bir çok sebebi var. Bir de ülkelerin kripto paralar üzerinden kazandığı gelir düşünülecek olursa düşüş kaçınılmazdı. Bir çok kripto analizcisinin aksine eski seviyelerini rahat geçeceği bir dönem beklentisi içindeyim.

Sert düşüş kripto para birimlerinde korkuyu yanında getirse de aslında yatırım yapmanın tam zamanı diye düşünüyorum. Aşırı olmamak kaydı ile ufak yatırımlar yapılarak yükseliş trendine girmesi beklenebilir. Bitcoin 2021 yılı haziran aylarında 70bin dolar seviyelerine geleceği tahmin yürütülürken kısa dönem değil uzun dönem incelenerek elde edilen veriye göre belirlenmiştir. Aynı şekilde 2022 yılı genel veriler incelendiğinde aralık – ocak aylarında yine yükselişi göreceğini söyleyebiliriz. Tahmini olarak 120bin dolar seviyeleri aşılacak diye de ekleyebiliriz.

Kripto yatırımında büyük kazançlar elde etmek için alt coinleri araştırmanızı tavsiye ederim. Bitcoinin 120bin dolar seviyelerine gelmesi büyük paraları 6-10 kat arttırmaktadır. Fakat alt coinlerde durum farklı. Bir anda 100-500 kat artacağı öngörülebilir.

Düşüşten korkmamanız için de bir çok sebep sayılabilir fakat en önemlisi dünyayı sarsan ekonomik kriz, büyük ülkelerin kriptoya karşı her yıl olduğu gibi sergilenen tavır ve balinaların bir anda bütün parasını çekmesini söyleyebiliriz. Ki balinaların tekrar düşen kriptoları alacağı düşünüldüğünde kriptonun zaten eski seviyelerine rahat ulaşacağını görebiliriz.

Kişisel tahminim bitcoin 12bin dolar seviyelerini gördükten sonra eski seviyelerini bir kaç ay içerisinde tekrar göreceği yönünde…

Not: Yatırım tavsiyesi değildir. Sadece kişisel fikirlerimi iletmeye çalıştım…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here