Mersin temizlik şirketleri nelerdir? Nelere dikkat etmeliyiz?

Temizlik şirketleri konusunda en çok dikkat edilmesi gereken verilen hizmetin kalitesi ve çeşitliliğidir. Bu tarz müşteri memnuniyetinin önemli olduğu sektörlerde özellikle kurumsal firmalarla çalışmak önemlidir. Yaşanacak problemleri hızlı bir şekilde çözüme kavuştururlar. Aksi durumlarda karşınızda muhattap bulamayacak ve verilen ücret hiç olacaktır. Bu nedenle temizlik şirketlerinde aranması gereken en önemli unsur kurumsal olmasıdır.

Daha sonrasında dikkat edilmesi gereken unsurlardan bir diğeri ise kullanılan temizlik ürünlerinin endüstriyel ürünler olmasıdır. Rastgele alınan basit ürünler kullanılarak ya temizlik kalitesinden ödün verilmekte yada temizlik yapılan bölgelere zarar verilmektedir. Böyle durumlarda şikayet sitelerinde konu hakkında onlarca şikayet görmekteyiz. Endüstriyel ürün kullanılarak verilen hizmetlerden %100 müşteri memnuniyeti alınmaktadır.

Mersin temizlik şirketleri hizmetinden faydalanmak istediğinizde google’dan arama yaptırmanız yeterli olacaktır. Seçtiğiniz temizlik şirketinden mümkün mertebe eski personellerden faydalanmanız fayda sağlayacaktır. Ne kadar uzman personel olsalar da yeni personeller bir kaç defa eski personellerle çalışıp nelere dikkat etmesi gerektiğini öğrenmesi gerekiyor. Bu nedenle personel seçimlerine dikkat etmekte fayda vardır. Uzun süreli yada rutin temizlik hizmeti alacaksanız personelin eski olması daha çok önem arz etmektedir.

Google üzerinden yaptığınız temizlik şirketi aramalarında ya reklam veren kurumsal firmaları ya da reklam vermemiş fakat uzun yıllardır bu sektörde çalışan firmaları seçmeniz oldukça önemlidir.

Mersin ev temizliği hizmetinde nelere dikkat etmek gerekiyor?

Tabii öncelikle alınan hizmet sizin memnuniyetiniz doğrultusunda olduğu için gelen ekibi değerlendirip firma iletişim numarasından iyi yada kötü olarak bildirmeniz gerekmektedir. Bunu yaparak kaliteli çalışanlara herkesin ulaşmasını sağlamış olursunuz. Ev temizliği özellikle güven gerektiren bir iş olduğu için garantili firmalarla çalışmaya özen göstermenizde fayda vardır. Güç gerektiren temizlik işleri olduğunda erkek personel istemenizde fayda vardır. Bunun dışında bayan temizlikçi çağırmanız avantajınıza olacaktır. Rutin yani haftalık aylı temizlik ihtiyaçlarınızda gelen temizlikçiye gerçekten güvenene kadar takipte kalmanızda fayda vardır. Sonrasında temizlik firmasından aynı personeli göndermesini talep eder ve bu sayede güvenilir bir çalışana sahip olabilirsiniz.

Mersin apartman merdiveni temizliği

Bir çok firmanın hizmet verdiği başlıca temizlik işidir. İşini iyi yapan personele denk gelene kadar bütün firmaları denemekte fayda vardır. Ayrıca apartman temizliği hizmeti aldığınız firma ile rutin temizlik konusunda anlaşma sağlamanız faydanıza olacaktır.

Mersin ofis temizliği hizmeti

Yine rutin hizmet almanızda fayda olan hizmetlerden birisidir. Kaliteli ve tecrübeli personellerle çalışmak için en iyi yol uzun süreli anlaşmalardan geçmektedir. Kullanılacak ürünlerin kaliteli ve endüstriyel olduğundan emin olmanız gerekiyor. Çünkü ofis temizliğinde en önemli nokta yerlerde bulunan karolar yada laminant’tır. Bu tarz ürünlerin temizliği için endüstriyel temizlik malzemeleri kullanılmadığında malzemeye zarar vermektedir. Bu nedenle ofis temizliklerinde kullanılacak ürünü de bilmekte fayda vardır.

Mersin inşaat temizliği hizmeti

Bu hizmetten faydalanırken inşaatın durumuna göre personel istemenizde fayda vardır. Kaba temizlik yapılacaksa kesinlikle deneyimli erkek personeller istenmelidir. Kaba temizliği tamamlanmış inşaat temizliği işlerinde bayan personelleri tercih etmek önemlidir. Sürekli inşaat işleri ile meşgul olan birisi iseniz kesinlikle uzun süreli anlaşma yapmakta fayda vardır. Bu sayede yapılan işte çalışan personeller sizi tanır ve hangi konuda daha dçok dikkat etmesi gerektiğini bilirler.

Mersin ilaçlama ve dezenfeksiyon hizmeti

İletişime geçtiğinizde ilaçlama ise hangi tür ilaçlama istediğinizi belirtmenizde fayda vardır. Örneğin karıncaların istilasına mı uğradınız yoksa genel anlamda koruyuculuk olması amacı ile mi ilaçlama hizmeti istediğinizi belirtmekte fayda var. Yine temizlik şirketleri tarafından alanında profesyonel ekiplerinde gönderilmesi ile ilaçlama işleriniz çözüne kavuşmuş olacaktır. Aynı şekilde günümüzde de büyük sorunlara yol açan covid19 vb. gibi durumlar için dezenfeksiyon işlemi yaptırabilirsiniz.

Mersin cam temizliği hizmeti

Bir çok firmada olmayan bir hizmet olmasına rağmen neredeyse bütün firmaların en kaliteli verdiği hizmettir. Cam temizliği işinde çalışan personeller deneyimli ve bir çok aracı kullanmayı bilmektedir. Dıştan cam temizliği de aynı şekilde en tecrübeli elemanlardan oluşmakla birlikte vinç kullanıcıları da profesyonel ekiplerden oluşmaktadır. Bu nedenle huzurla dilediğiniz firmadan ( hizmeti verip vermediğini öğrendikten sonra) gönül rahatlığı ile cam temizliği hizmeti alabilirsiniz.

Temizlik şirketi fiyatları nedir?

Bu konuda net bir fiyat söylemek tabii ki zordur. Yapılacak işe göre süresine göre fiyat belirlenmektedir. Bunun için en iyi fiyatı dilediğiniz firma ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Tabii rekabetin yoğun olduğu mersin bölgesi gibi yerlerde bir kaç firmadan fiyat almak daha mantıklıdır. Çalışanların sağlık sigortalarının yapılıp yapılmadığını da öğrenmenizde fayda var.

Sık sorulan sorular

Sabit gündelikçi alabilir miyim?

Evet bir çok temizlik firması gündelikçi bay-bayan temizlik personeli ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır. Bunun için firma ile şartları görüşüp onay vermeniz gerekmektedir.

Temizlikçi bayan yemek yapar mı?

Kesinlikle hayır. Hiç bir kurumsal firma bu isteğinizi kabul etmez. Sadece temizlik işlerini yaparlar ve işleri biter.

Temizlik için gelen personel çamaşır katlama işi yapar mı?

Temizlik iş tanımında olan bir durumdur fakat firma ile görüşmekte ve fikir almakta fayda var. Bir çok firma bu işi personeline yaptırmazken bazı firmalar extra olarak kabul edebilir.

Temizlik personeli yanlış ürün kullandı malzeme zarar gördü ne yapmalıyım?

Firmaya durumu bildirmeniz ve gelen yetkililerin değerlendirmesini dinlemeniz gerekir. Uygun görüldüğünde ki bu kullanılan temizlik ürünlerinden yada tamamen personel kaynaklı yanlış kullanılmış bir temizlik ürünü ise firma tarafından zararınız karşılanacaktır ve mağduriyetiniz giderilecektir. Aksi durumlarda zarar gören ürünün zaten çok eski olması gibi dezenfermasyon durumlarında yetkililer size durumu açıklayacaktır.

En iyi iletişim yolu nedir?

Bir çok web sitesinde mail kanalı üzerinden olsun web sitesinin içinde bulunan basit formlar olsun bulunmaktadır. Fakat en hızlı ve etkili iletişim yolu kesinlikle telefonla iletişime geçilmesidir. Oluşturulan mailin iletilememesi gibi durumlarda beklemek zorunda kalırsınız.

Sizin tavsiye ettiğiniz Mersin temizlik firması var mı ?

Son zamanlarda şikayet almamış kaliteli bir kaç firma tabii ki var fakat bu firmalardan izin almadan burada isimlerini vermemiz doğru olmaz. Fakat bizimle iletişime geçip kendilerini önermemizi isteyen Mersin temizlik firmaları ile görüşüp onay sonrası adreslerini yayınlamamızda hiç bir sakınca yoktur.

Bu makale Mersin temizlik firmaları arasında en iyi tercihi yapmanız için hazırlanmıştır. Amacımız kaliteli hizmet verebilecek firmalar da oluşan genel problem ve aksaklıkları belirtmektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here