Windows 10 şifre ve kilit ekranı kaldırma işlemi için bilinmesi gereken bir kaç durum vardır. Öncelikle şifre her bilgisayarda kaldırılabiliyor. Fakat kilit ekranı kaldırmak için ya pro sürüm kullanılması gerekiyor yada küçük bir kurulum yapılması gerekmektedir.

Windows 10 şifre kaldırma

Arama bölümüne ayarlar yazıp ayar ekranından hesaplar seçilir ve sol menüde yer alan Oturum açma seçenekleri tıklanır. Sağ tarafta açılan bölmede yer alan Parola sekmesi açılır ve değiştir butonuna tıklanır. Yeni açılan ekranda ilk önce eski parola girilir ve ileri butonuna tıklanınca yeni parola girme ekranı boş bırakılır. İleri ve son dediğinizde artık bilgisayarınız parolasız açılacaktır.

Windows 10 kilit ekranı kaldırma

Özellikle şifre kaldırılan bilgisayarlar için oldukça önemsiz bir ekran olduğunu düşünüyorum. Kilit ekranını sizde kaldırmak isterseniz oldukça basit bir kaç işlem ile kaldırabilirsiniz. Windows 10 pro kullanıcıları arama kısmına gpedit.msc yazın ve çıkan programı açın.

Sırası ile Bilgisayar yapılandırması altından Yönetim şablonları ve onun altından Denetim Masası ve Kişiselleştirme’yi seçiniz.

Bilgisayar yapılandırması > Yönetim Şablonları > Denetim Masası > Kişiselleştirme

Daha sonra sağda Kilit ekranı görüntülemeyi seçin ve yanında açılan açıklamanın üzerinde bulunan ilke ayarını düzenleye tıklayın. Etkin hale getirin ve uygula tamam butonlarına sırası ile tıklayıp kapatın.

Şuan kilit ekranını da kapatmış oldunuz. Bilgisayarınızın açılış süresini daha da hızlandırmış olduk.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here